Results

Event 1 – 100 Singles

Class Name Score
Class A Kevin Polson (KY) 99
Class B Jake Gatschet (AZ) 97
Class C Gary Gasaway (WA) 96
Class D Judy Bonefield (SD) 86
Lady N/A N/A
Vetran John Robidoux (NE) 95
Sr. Vetran Walt Neneman (NE) 100
Event 2 – 100 Handicap

Class Name Score
18 to 21.5 Yards Bud Rupe (AZ) 92
22 to 24.5 Yards Fredrick White (AB) 91
25 to 27 Yards Donnie Sherrard (KY) 95
Lady N/A N/A
Veteran Mark Robertson (MN) 88
Sr. Veteran Royce White (KY) 92
Event 3 – 50 Pair

Class Name Score
Class A Chuck Manning (SD) 96
Class B N/A N/A
Class C Dale Atkinson (MO) 86
Class D Judith Hitchler (IA) 85
Senior Veteran Larry Tagtmeyer (TX) 98
Event 4 – 50 Pair

Class Name Score
Class A Chuck Manning (SD) & Mark Fruechte (WY) 97
Class B Curt Wakely (MO) 92
Class C Dale Atkinson (MO) 85
Class D Gary Trenkle (IL) 85
Veteran Louis Segebart (IA) 93
Sr. Veteran Larry Tagtmeyer (TX) 98
Event 5 – 100 Singles

Class Name Score
Class A Art Peyton (AB) 100
Class B Larry Freeman (MO) 98
Class C John Glass (WA) 98
Class D N/A N/A
Lady N/A N/A
Vetran Daniel Vogel (MT) 100
Sr. Veteran Larry Tagtmeyer (TX) 100
Event 6 – 100 Handicap

Class Name Score
18 to 21.5 Yards Jesse Zamora (AZ) 95
22 to 24.5 Yards David Wommack (MO) 93
25 to 27 Yards Donnie Sherrard (KY) 98
Veteran James Karels (MN) 97
Sr. Veteran Royce White (KY) 95
Event 7 – 100 Singles

Class Name Score
Class A Donnie Sherrard (KY) 100
Class B Doc Hanson (MN) tied Bob Dobbs (AZ) 98
Class C Art Hammer (AZ) 98
Class D Judy Bonefield (SD) 98
Lady N/A N/A
Veteran Daniel Vogel (MT) 98
Sr. Veteran Orrin Johnson (ND) Tied Royce White (KY) Tied Ross Willey (WY) 99
Event 8 – 100 Handicap

Class Name Score
18 to 21.5 Yards Delbert Behring (CO) 95
22 to 24.5 Yards Mark Kumler (IL) 93
25 to 27 Yards Kevin Polson (KY) 97
Lady N/A N/A
Veteran Gary Trenkle (IL) 95
Sr. Veteran William Bryan (UT) 95
Event 9 – 50 Pair

Class Name Score
Class A Donnie Sherrard (KY) 99
Class B Brian Knutson (ND) 91
Class C Kenneth Vanderpool (AZ) 89
Class D Gary Trenkle (IL) 85
Lady N/A N/A
Veteran Curtis Peterson (MN) 95
Sr. Veteran Ronald McConnell (AB) 96
Event 10 – 50 Pair

Class Name Score
Class A Art Peyton (AB) 96
Class B Joe Miller (NE) 95
Class C James Kurkowski (AK) 88
Class D Jim Kidwell (AZ) 95
Lady Sandy Digesualdo (CO) 82
Veteran Daniel Vogel (MT) 98
Sr. Veteran Allan Radway (AB) 96
Event 11 – 100 Handicap

Class Name Score
18 to 21.5 Yards Clifton Patten (AZ) 93
22 to 24.5 Yards John Pilotte (IL) 95
25 to 27 Yards Art Peyton (AB) 98
Lady Diane Peyton (AB) 91
Veteran Daniel Vogel (MT) Tied Curtis Peterson (MN) 94
Sr. Veteran Gary Leiser (AZ) 95
Event 12 – 100 Handicap

Class Name Score
18 to 21.5 Yards Clifton Patten (AZ) 96
22 to 24.5 Yards Ron Bliss (OK) 96
25 to 27 Yards James Sharp (AZ) Tied Kenneth Mlynarz (AZ) 95
Veteran Jesse Zamora (AZ) 96
Sr. Veteran Trevor Dawe (AB) 96
Event 13 – 200 Singles

Class Name Score
Class A Terry Palmer (IA) 200
Class B Larry Freeman (MO) 197
Class C Jim Dremler (AZ) 197
Class D Bill Herman (MN) 191
Lady Diane Peyton (AB) 193
Veteran Daniel Vogel (MT) 198
Sr. Veteran Trevor Dawe (AB) 199
Event 14 – 50 Pair

Class Name Score
Class A Kenneth Mlynarz (AZ) 98
Class B Curt Wakely (MO) 96
Class C Roy Burgess (CO) 92
Class D Delbert Behring (CO) 90
Lady N/A N/A
Veteran Alvin Matthews (AZ) 94
Sr. Veteran Larry Tagtmeyer (TX) 97
Event 15 – 100 Handicap

Class Name Score
18 to 21.5 Yards Rex Adams (AZ) 96
22 to 24.5 Yards Robert Mlynarz (AZ) 95
25 to 27 Yards Donnie Sherrard (KY) 97
Lady Diane Peyton (AB) 94
Veteran Robert Felick (WI) 94
Sr. Veteran Kenneth Vanderpool (AZ) 96

 

%d bloggers like this: