Thursday Event Winners
Event 1 – 100 Singles
Class Name Score
Class AA James Creighton 100
Class A David Wommack 99
Class B Roland Hanson 95
Class C Eldon Thompson 96
Class D James Platske 96
Lady Cheryl Demulling 98
Veteran Gerald Demulling 100
Senior Veteran Lou Kosiba 99
Event 2 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage Troy Ellis 95
Mid Yardage Michael Nordback & Todd Wendel 95
Short Yardage Jack Toews 94
Lady Cheryl Demulling 90
Veteran Gerald Demulling 96
Senior Veteran Ronald Schroer & Kenneth Presler 94
Event 3 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class AA Art Peyton 99
Class A Michael Nordback 96
Class B David Wommack 97
Class C Rich Weeks 91
Class D James Kerr 85
Veteran Daniel Vogel 97
Senior Veteran Robert Mlynarz 94
Friday Event Winners
Event 4 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class AA Todd Wendel 97
Class A Mark Fruechte 97
Class B David Wommack 93
Class C James Platske 94
Class D Thomas Meyer 72
Veteran Daniel Vogel 97
Senior Veteran Cliff Haycock 97
Event 5 – 100 Singles
Class Name Score
Class AA James Creighton 100
Class A David Womack 98
Class B Jon Hayes 97
Class C Lynn Mortenson 97
Class D James Platske 96
Veteran Daniel Vogel 99
Senior Veteran Lou Kosiba 99
Event 6 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage James Creighton 96
Mid Yardage Stan Petz 94
Short Yardage Stephen Guth 93
Lady Judy Bonefield 80
Veteran Brian Bebeau 97
Senior Veteran Ronald Schroer 95
Saturday Event Winners
Event 7 – 100 Singles
Class Name Score
Class AA James Creighton 100
Class A David Wommack 99
Class B Stan Petz 94
Class C Rosemarie Kingery 96
Class D James Platske 97
Lady Kaitlin Quan 99
Veteran Charles Noel 98
Senior Veteran Lou Kosiba 98
Event 8 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage James Creighton 96
Mid Yardage Anthony Benigno & Stan Petz 93
Short Yardage Stephen Guth 93
Veteran Charles Noel 92
Senior Veteran Thomas Gayer 94
Event 9 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class AA James Kurkowski 100
Class A Anthony Benigno 93
Class B Jon Hayes 93
Class C Douglas Leong 85
Class D Kurt McCall 77
Lady Judith Hitchler 78
Veteran Marvin Hanson 90
Senior Veteran Tony Benigno 93
Sunday Event Winners
Event 10 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class AA James Creighton & Art Peyton 97
Class A Anthony Benigno & Michael Nordback 93
Class B Kaitlin Quan 93
Class C James Platske 94
Class D Kurt McCall 80
Veteran Marvin Hanson 96
Senior Veteran Allan Radway 97
Event 11 – 100 Singles
Class Name Score
Class AA James Kurkowski 100
Class A David Wommack 100
Class B Sandy Digesualdo 97
Class C Randy Wegerski 96
Class D James Platske 97
Lady Kaitin Quan 98
Veteran Garry Hill 99
Senior Veteran Trevor Dawe 100
Event 12 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage Kenneth Mlynarz 93
Mid Yardage Anthony Benigno 95
Short Yardage Stephen Guth 94
Lady Sandy Digesualdo 87
Veteran Jesse Zamora 94
Senior Veteran Allan Radway 95
%d bloggers like this: