Wednesday Event Winners
Event 1 – 100 Singles (34 Shooter)
Class Name Score
Class AA Mark Policky 99
Class A Fred Lewis 97
Class B Dusty McWilliams 97
Class C Kelvin Roots 95
Veteran Harold Schwandt 97
Senior Veteran Kin Krueger 99
Event 2 – 100 Handicap (31 Shooters)
Class Name Score
Long Yardage Steven Smoot 92
Mid Yardage Fred Frazier 91
Short Yardage John Owenby 90
Lady Judith Hitchler 86
Veteran John Halambeck 97
Senior Veteran Kim Krueger 96
Event 3 – 50 Pair Doubles (24 Shooters)
Class Name Score
Class AA James Kurkowski 98
Class A Gary Feland 93
Class B Tom Higgins 87
Class C Orrin Johnson 86
Class D Jack Toews 73
Veteran James Creighton 96
Senior Veteran Fred Frazier 92
Thursday Event Winners
Event 4 – 50 Pair Doubles (14 Shooters)
Class Name Score
Class A Kurt Armstromg 94
Senior Veteran Wayne Thompson 92
Event 5 – 100 Singles (30 Shooter)
Class Name Score
Class AA Kenneth Mlynarz 95
Class A Mark Matthews 98
Class B Daniel Scinto 97
Class C Dennis Gustafson 95
Class D Garry McNabb 91
Veteran James Creighton 98
Senior Veteran James Karels 100
Event 6 – 100 Handicap (20 Shooters)
Class Name Score
Long Yardage Dennis Miller 91
Mid Yardage Lynn Greenlee 89
Short Yardage Tom Higgins 89
Senior Veteran James Karels 93
Friday Event Winners
Event 7 – 100 Singles (28 Shooter)
Class Name Score
Class AA Jesse Smith 98
Class A Fred Lewis 97
Class B Brian Larson 96
Class C John Justman 94
Veteran Noel Charles 97
Senior Veteran Dale Schmidt 96
Event 8 – 100 Handicap (22 Shooters)
Class Name Score
Long Yardage Jesse Smith 90
Mid Yardage Charles Noel 90
Short Yardage Randy Stiarwalt 91
Veteran Jim Dremler 93
Senior Veteran Dale Schmidt 94
Event 9 – 50 Pair Doubles (15 Shooters)
Class Name Score
Class AA Jesse Smith 97
Class C George Miller 87
Veteran Marvin Hanson 92
Senior Veteran Tom Higgins 88
Saturday Event Winners
Event 10 – 50 Pair Doubles (27 Shooters)
Class Name Score
Class AA Jesse Smith 97
Class A Robert “Will” Pike 88
Class B Dennis Patrick 91
Class C Lloyd Little 92
Veteran James Creighton 92
Senior Veteran Danny McKenzie 89
Event 11 – 100 Singles (43 Shooter)
Class Name Score
Class AA Britt Dalton 100
Class A Robert “Will” Pike 98
Class B Randy Stiarwalt 95
Class C Dan Northway 98
Class D Michael Self 98
Lady Rosemarie Kingery 89
Veteran Mike Hettinger 97
Senior Veteran Gary Leiser 95
Event 12 – 100 Handicap (26 Shooters)
Class Name Score
Long Yardage Kenneth Mltnarz 93
Mid Yardage Doc Koper 24
Short Yardage Michael Self 94
Veteran Jesse Zamora 92
Senior Veteran Donald Edey
Sunday Event Winners
Event 13 – 100 Singles (42 Shooter)
Class Name Score
Class AA Daniel Forbes 100
Class A John Halambeck 98
Class B Brian Larson 98
Class C Hailey Fernan 94
Class D Ronnie Oakley 95
Veteran Terry Palmer 99
Senior Veteran Kenneth Pressler 98
Event 14 – 100 Handicap (32 Shooters)
Class Name Score
Long Yardage Kaitlin Quan 90
Mid Yardage Brian Larson 91
Short Yardage Kevin Mark 92
Veteran John Halambeck 91
Senior Veteran Kenneth Presler 96
Event 15 – 50 Pair Doubles (28 Shooters)
Class Name Score
Class AA Kurt Armstrong 98
Class A Daniel Forbes 93
Class B Kaitlin Quan 89
Class C Nick Bare 92
Class D Thomas Burns 82
Veteran Thomas Suter 94
Senior Veteran Wayne Thampson 95
%d bloggers like this: