Thursday Event Winners
Event 4 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class AA Ron Bliss 96
Class A Steve Stella 96
Class B Thomas Suter 90
Class C Harry Humby 83
Class D Rod Hymas 83
Veteran James Creighton 98
Senior Veteran Fred Frazier 90
Event 5 – 100 Singles
Class Name Score
Class AA Todd Wendel 99
Class A Curtis Peterson 98
Class B Michael Hagerty 97
Class C Dennis Gustafson 98
Class D Jerel Gulke 94
Veteran Art Peyton 99
Senior Veteran Fred Lewis 98
Event 6 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage Michael Nordback 94
Mid Yardage James Karels 91
Short Yardage Rod Hymas 96
Veteran Art Peyton 95
Senior Veteran Claude Hemsi 96
Friday Event Winners
Event 7 – 100 Singles
Class Name Score
Class AA Grady Evans 100
Class A Jack Toews 100
Class B Lynn Greenlee 98
Class C David Williams 96
Class D Ronnie Oakley 92
Veteran Curtis Peterson 100
Senior Veteran Fred Lewis 99
Event 8 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage David Wommack 96
Mid Yardage Michael Hagerty 94
Short Yardage Jack Toews 95
Lady Diane Peyton 92
Veteran Art Peyton 96
Senior Veteran Fred Frazier 95
Event 9 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class AA James Kurkowski 98
Class A Harold Schwandt 93
Class B Brian Larson 94
Class C David Williams 90
Class D Kelvin Roots 84
Veteran Art Peyton 96
Senior Veteran William Suda 94
Saturday Event Winners
Event 10 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class AA Britt Dalton 98
Class A Kevin Countryman 95
Class B Gale Akers 94
Class C Harry Humby 87
Class D David Polkabla 87
Lady Deborah Kelly 83
Junior David Polkabla Jr 67
Veteran Daniel Vogel 96
Senior Veteran Tony Benigno 95
Event 11 – 100 Singles
Class Name Score
Class AA Grady Evans 100
Class A Robert “Will” Pike 99
Class B George Miller 99
Class C Art Hammer 97
Class D Michael Self 98
Lady Anita Feland 97
Junior David Polkabla Jr 94
Veteran Curtis Peterson 100
Senior Veteran Fred Lewis 100
Event 12 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage Daniel Forbes 97
Mid Yardage Ronald Ballou 95
Short Yardage Michael Self 95
Lady JoMarie Knutson 92
Junior Jillian Skaggs 75
Veteran Gerald DeMulling 96
Senior Veteran Michael Hagerty 96
Sunday Event Winners
Event 13 – 100 Singles
Class Name Score
Class AA Ronald Beach 99
Class A Kurt Armstrong 100
Class B Dennis Patrick 97
Class C Randall Winch 94
Class D Bryce Rockman 93
Veteran Dan Alspach 97
Senior Veteran Harry Humby 100
Event 14 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage Grady Evans 89
Mid Yardage Fred Frazier 91
Short Yardage Miles Grumetza 89
Veteran Kelvin Roots 90
Senior Veteran Rick Kalsow 92
Event 15 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class AA Ron Bliss 98
Class A David Wommack 95
Class B Patrick Dennis 91
Class C Kurt McCall 83
Veteran Daniel Vogel 92
Senior Veteran Ronald Beach 94
%d bloggers like this: