Friday Event Winners
Event 1 – 100 Singles
Class Name Score
Class B Marvin Hanson 95
Class D Ronnie Oakley 88
Junior Brett Hardesty 79
Senior Veteran Stan Petz 95
Event 2 – 100 Handicap
Class Name Score
Short Yardage Greg Spiczka 90
Junior John McKennan 79
Saturday Event Winners
Event 4 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class A Steve Stella 88
Class B James Platske 88
Class C Dave Schultz 83
Class D Clifton Patten 71
Veteran Marvin Hanson 89
Senior Veteran Wayne Thompson 96
Event 5 – 100 Singles
Class Name Score
Class A Jesse Smith 99
Class B Gary Leiser 93
Class C Clifton Patten 90
Class D Michael Self 94
Junior Brett Hardesty 87
Veteran Thomas Suter 99
Senior Veteran John Glass 96
Event 6 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage James Platske 86
Mid Yardage Dave Schultz 85
Short Yardage Michael Self 92
Veteran Steve Stella 87
Senior Veteran John Owenby 87
Sunday Event Winners
Event 7 – 100 Singles
Class Name Score
Class A Fred Lewis 99
Class B Daniel Scinto 94
Class C Lorna Maaserg 98
Class D Brett Hardesty 88
Veteran Steve Stella 99
Senior Veteran Dave Schultz 97
Event 8 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage Michael Nordback 88
Mid Yardage Darrell Goen 94
Short Yardage Michael Self 89
Veteran Steve Stella 93
Senior Veteran Ron Schroer 92
Event 9 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class A Jesse Smith 97
Class B Brian Larson 88
Class C Greg Spiczka 88
Veteran Steve Stella 91
Senior Veteran Georger Miller 83
Monday Event Winners
Event 10 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class A Brain Larson 87
Class C Joe Holcomb 90
Senior Veteran Robert Maasberg 89
Event 11 – 100 Singles
Class Name Score
Class AA Ben Hunchak 100
Class A Bib Dobbs 95
Class B Daniel Scinto 94
Class C Robert Birch 96
Veteran Richard Camp 97
Senior Veteran Dave Schultz 99
Event 12 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage Kaitlin Quan 95
Mid Yardage John Hardman 86
Short Yardage Richard Camp 89
Senior Veteran John Owenby 92
Tuesday Event Winners
Event 13 – 100 Singles
Class Name Score
Class AA Jesse Smith 99
Class A William Bryan 95
Class B James McKee 94
Class C Michael Self 98
Veteran James Creighton 98
Senior Veteran Dave Schultz 98
Event 14 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage Kaitlin Quan 82
Mid Yardage Judith Hitchler 83
Short Yardage Michael Self & Edward Marsden 85
Veteran Michael Nordback 88
Senior Veteran Robert Barker 85
Event 15 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class B Kaitlin Quan 81
Veteran Thomas Suter 88
Wednesay Event Winners
Event 16 – 50 Pair Doubles
Class Name Score
Class AA Mark Policky 95
Class A Dan Forbes 95
Class B Hailey Fernan 78
Senior Veteran Dave Schultz 82
Event 17 – 100 Singles
Class Name Score
Class AA Mark Policky 99
Class A Nick Digesualdo 97
Class B Brian Larson 96
Class C Jim Dremler 94
Veteran James Creighton 98
Senior Veteran Dave Schultz 98
Event 18 – 100 Handicap
Class Name Score
Long Yardage Mark Policky 87
Short Yardage Jim Dremler 90
%d bloggers like this: